Yukarı
Çık

ABKANT BÜKÜM

CNC Abkant Büküm, sac metal büküm makinasıdır. Malzemelerin bilgisayar kontrolüyle ile iki tabaka arasında bükerek şekil verme işlemidir. Eski abkant büküm tezgahlarına CAKA adı verilmektedir.

Abkantlar 30-500 ton arası çeşitli tonajlarda ve 1000-8000mm genişliklerde arasında olabilirler. Hafif sanayiden, seri üretimli fabrikalara kadar hemen her alanda düz yüzeyli metaller kullanılmaktadır. Çeşitli tonajlarda ve genişliklerde modelleri de vardır. Üst kalıp, alt kalıp, hidrolik eksenleri, CNC kontrol ünitesi gibi bölümlerden oluşur.

 

Abkant büküm işlemleri bilgisayarlı ortamlarda gerçekleşir. CNC abkantta büküm işlemleri bilgisayara girilen veriler doğrultusunda gerçekleşir. İnsan gücünün yetmediği bu işlemler milimetrik bir hata payı ile çalışmaktadır.

AKÇAY PROFİL; büyüme gelişme çabasını esnaflık ve müşteri memnuniyeti ilk hedef olacak şekilde yeni yeri olan küçük balıklı mevkiğinde kapalı alanı 1250 m², açık alanı ise 800 m² olan fabrikamızda yeniliklerle çalışmalarına devam etmektedir.

Yiğitler Mah. Otosansit Sit. E1 Sok.
No:112/Z1 Yıldırım / Bursa

Tüm Hakları Saklıdır. Copyright © 2024 Akçay Profil

SiteMap  |  Tasarım : interbim.com